Snažíme se, aby naše mateřská škola byla místem, kde se děti a rodiče cítí bezpečně jako ve svém rodinném prostředí.

K dětem přistupujeme jako k jedinečné neopakovatelné osobnosti, která má právo být sama sebou a právě jako taková, musí být respektována.

Děti vedeme k uvědomělé péči o zdraví a zdravý životní styl. Klademe důraz na pohybovou aktivitu směřující k posilování fyzické kondice a učení prožitkem s vyloučením stresu.

Usilujeme o to, aby děti získaly základní postoje a návyky do dalšího života, založené na respektu lidských potřeb a přírody prostřednictvím vzájemné komunikace a spolupráce.

Dětem nabízíme metody a formy práce, které upevňují dovednosti a návyky jak být slušný, samostatný, umět pomáhat, upřímně jednat a mít zodpovědnost.

Nenásilně vedeme děti k tomu, aby si všímaly detailů přírody, poznávaly ji a všímaly si krásy kolem sebe. Učíme je jinému přístupu k přírodě „Poznej a chraň“.

ZPRÁVY ZE ŠKOLKY

SDĚLENÍ PRO RODIČE

ZÁPIS DĚTÍ DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021-2022

Miletín

se uskuteční v termínu od 10. do 14.5.2021. Bližší informace naleznete v sekci: naše výlety, akce a úspěchy. Kritéria pro přijímání dětí a tiskopisy ke stažení jsou k dispozici v oddělení Pro rodiče.

NÁVRAT MLADŠÍCH DĚTÍ DO MŠ

Miletín

Vážení rodiče, oznamuji, že je od pondělí 26. dubna 2021 dle pokynu MZCR mají opět všechny děti, zapsané v naší MŠ, zpřístupněn návrat do školy bez nutnosti provádění antigenních testů a nošení roušek. Na základě tohoto počítáme s nástupem Vašeho dítěte. Pokud Vaše dítě ještě nenastoupí, žádáme o odhlášení ve školní jídelně obvyklým způsobem.

ÚPLATA ZA VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ MŠ

Miletín

se za měsíc březen a duben 2021 z důvodu uzavření školy pro děti mladší věkové skupiny promíjí. Za měsíc květen 2021 se bude odvíjet od další aktuální situace.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Miletín

se uskuteční v termínu od 10.5. do 14.5.2021. Vzhledem k epidemiologickým situaci Vás budeme o podmínkách a průběhu zápisu informovat v druhé polovině  měsíce dubna.

UČITELKY

TŘÍDY

DĚTÍ

NAŠE VÝLETY, AKCE A ÚSPĚCHY

PLAKÁT K ZÁPISU

PLAKAT K ZAPISU DO MS

Dozvědět se více

INFORMACE K ZÁPISU DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021-2022

INFORMACE K ZÁPISU DĚTÍ DO MŠ 2021-2022

Dozvědět se více

OPATŘENÍ MŠMT PLATNÉ OD 27.2.2021

Opatření MŠMT platné od 27.2.2021

Dozvědět se více

NOVÉ INFORMACE KARANTÉNA V MŠ

dopis pro rodiče_COVID-19_201115

Dozvědět se více

UZAVŘENÍ MŠ Z DŮVODU KARANTÉNY

uzavření MŠ – únor 2021 web

Dozvědět se více

KONEČNĚ SNÍH!

Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali! Napadl sníh! A jak jsme si ho s dětmi užili? Na to se už podívejte sami…

Dozvědět se více

O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH

Dětem už divadla opravdu chybí. Často si připraví  židle do řad, doplní je polštářky na sezení, obléknou si kostýmy a hrají si navzájem pohádky. Rozhodli jsme se proto, že dětem uděláme radost. Aniž by něco tušily, připravili jsme jim překvapení. Po úklidu hraček jsme přestěhovali stoly ve „sluníčkové“ třídě a nachystali židličky. Děti se na ...

Dozvědět se více

Jak jsme slavili vánoce

Letošní Vánoce u nás byly jiné než předešlé roky. Vzhledem k pandemii, jsme bohužel nemohli potěšit rodiče ani seniory našeho města vánoční besídkou a pohádkou v podání dětí. To ale neznamená, že jsme na ně zapomněli. Děti pro rodiče připravily svícínky ze skleniček, které ozdobily sněhuláky a vánoční přáníčko. Pro seniory z pečovatelského domu vyrobily ...

Dozvědět se více

Jak nás navštívila Barbora a Mikuláš

Ve čtvrtek 3. prosince jsme si s dětmi pověsili punčochy na okno a netrpělivě vyčkávali, zda nám Barbora něco nadělí. Jak nadílka dopadla jsme zjistili hned druhý den. Punčochy skrývaly nejenom vánoční omalovánku pro každého, ale i polínka, uhlí, brambory a jablka. V pátek 4. prosince nás navštívil Mikuláš s čertem. Průběh těchto událostí Vám přiblíží několik ...

Dozvědět se více

MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

V pátek 11.9.2020 se děti nejstarší a střední věkové skupiny zúčastnily projektu MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA. Pod vedením lektorky, formou hry, při které využily stavebnici Lego Duplo, si děti rozvíjely své dovednosti, schopnosti a logické myšlení. Mimo jiné postavily Karlův most přes Vltavu, po kterém se následně  zkusily i projít.

Dozvědět se více

VAŠIM DĚTEM SE VĚNUJÍ

LENKA CHLUBNOVÁ

- vedoucí mateřské školy
- metodička programu „Léčivá píšťalka“
- metodička „Čarujeme s pastelkami“
- s dětmi nejraději cvičí a sportuje

LUCIE ONDRÁČKOVÁ

- učitelka
- metodička „Kluk Viktor a panenka Jablenka“
- s dětmi nejraději maluje, kreslí a tvoří

ZUZANA MAKOVIČKOVÁ

- učitelka

LUCIE VAŠÁTKOVÁ

- učitelka
- metodička programu „Když Alenka stůně“
- s dětmi nejraději zpívá, tančí a rytmizuje

HELENA FUCHSOVÁ

- školnice
- číšnice ve školním stravování

LENKA TÉROVÁ

- školní asistent
- asistentka pedagoga

NAŠE ŠKOLA

Žáky se snažíme vybavit znalostmi, dovednostmi a postoji, které jim pomohou orientovat se ve světě a býti zodpovědnými za své činy.

        

KONTAKTY

Základní škola K. J. Erbena a Mateřská škola Korálka MiletínNa Parkáni 107, 507 71 Miletín
telefon: 493 693 491
e-mail: info@zsmiletin.cz


PRO UČITELE