Snažíme se, aby naše mateřská škola byla místem, kde se děti a rodiče cítí bezpečně jako ve svém rodinném prostředí.

K dětem přistupujeme jako k jedinečné neopakovatelné osobnosti, která má právo být sama sebou a právě jako taková, musí být respektována.

Děti vedeme k uvědomělé péči o zdraví a zdravý životní styl. Klademe důraz na pohybovou aktivitu směřující k posilování fyzické kondice a učení prožitkem s vyloučením stresu.

Usilujeme o to, aby děti získaly základní postoje a návyky do dalšího života, založené na respektu lidských potřeb a přírody prostřednictvím vzájemné komunikace a spolupráce.

Dětem nabízíme metody a formy práce, které upevňují dovednosti a návyky jak být slušný, samostatný, umět pomáhat, upřímně jednat a mít zodpovědnost.

Nenásilně vedeme děti k tomu, aby si všímaly detailů přírody, poznávaly ji a všímaly si krásy kolem sebe. Učíme je jinému přístupu k přírodě „Poznej a chraň“.

ZPRÁVY ZE ŠKOLKY

SDĚLENÍ PRO RODIČE

Změna cen pokrmů ze školní jídelny

Miletín

Od 1.9.2021 budou vyšší ceny stravy, přizpůsobte prosím platby školní jídelně, podrobnosti získáte pomocí tlačítka níže.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

COVID – 19

Miletín

Veškeré informace a organizační pokyny jsou k dispozici na vchodových dveřích do MŠ a na vstupních dveřích do třídy”Žabiček”.

UČITELKY

TŘÍDY

DĚTÍ

NAŠE VÝLETY, AKCE A ÚSPĚCHY

Ohlédnutí za uplynulým obdobím

Od té doby, co jsme s radostí mohli zase otevřít brány naší korálkové školičky, jsme toho hodně zažili. Pojďme se na to společně podívat… Začali jsme tím, že jsme uspořádali ČARODĚJNÝ DEN. Užili jsme si ho a společně se i hodně nasmáli. Děti měli možnost vyzkoušet si kouzelné pokusy, uvařit kouzelný lektvar, vytvořit pavoučka, kterého ...

Dozvědět se více

OPATŘENÍ MŠMT PLATNÉ OD 27.2.2021

Opatření MŠMT platné od 27.2.2021

Dozvědět se více

KONEČNĚ SNÍH!

Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali! Napadl sníh! A jak jsme si ho s dětmi užili? Na to se už podívejte sami…

Dozvědět se více

O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH

Dětem už divadla opravdu chybí. Často si připraví  židle do řad, doplní je polštářky na sezení, obléknou si kostýmy a hrají si navzájem pohádky. Rozhodli jsme se proto, že dětem uděláme radost. Aniž by něco tušily, připravili jsme jim překvapení. Po úklidu hraček jsme přestěhovali stoly ve „sluníčkové“ třídě a nachystali židličky. Děti se na ...

Dozvědět se více

Jak jsme slavili vánoce

Letošní Vánoce u nás byly jiné než předešlé roky. Vzhledem k pandemii, jsme bohužel nemohli potěšit rodiče ani seniory našeho města vánoční besídkou a pohádkou v podání dětí. To ale neznamená, že jsme na ně zapomněli. Děti pro rodiče připravily svícínky ze skleniček, které ozdobily sněhuláky a vánoční přáníčko. Pro seniory z pečovatelského domu vyrobily ...

Dozvědět se více

Jak nás navštívila Barbora a Mikuláš

Ve čtvrtek 3. prosince jsme si s dětmi pověsili punčochy na okno a netrpělivě vyčkávali, zda nám Barbora něco nadělí. Jak nadílka dopadla jsme zjistili hned druhý den. Punčochy skrývaly nejenom vánoční omalovánku pro každého, ale i polínka, uhlí, brambory a jablka. V pátek 4. prosince nás navštívil Mikuláš s čertem. Průběh těchto událostí Vám přiblíží několik ...

Dozvědět se více

MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

V pátek 11.9.2020 se děti nejstarší a střední věkové skupiny zúčastnily projektu MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA. Pod vedením lektorky, formou hry, při které využily stavebnici Lego Duplo, si děti rozvíjely své dovednosti, schopnosti a logické myšlení. Mimo jiné postavily Karlův most přes Vltavu, po kterém se následně  zkusily i projít.

Dozvědět se více

VAŠIM DĚTEM SE VĚNUJÍ

LENKA CHLUBNOVÁ

- vedoucí mateřské školy
- metodička programu „Léčivá píšťalka“
- metodička „Čarujeme s pastelkami“
- s dětmi nejraději cvičí a sportuje

LUCIE ONDRÁČKOVÁ

- učitelka
- metodička „Kluk Viktor a panenka Jablenka“
- s dětmi nejraději maluje, kreslí a tvoří

ZUZANA MAKOVIČKOVÁ

- učitelka

LUCIE VAŠÁTKOVÁ

- učitelka
- metodička programu „Když Alenka stůně“
- s dětmi nejraději zpívá, tančí a rytmizuje

HELENA FUCHSOVÁ

- školnice
- číšnice ve školním stravování

LENKA TÉROVÁ

- školní asistent
- asistentka pedagoga

NAŠE ŠKOLA

Žáky se snažíme vybavit znalostmi, dovednostmi a postoji, které jim pomohou orientovat se ve světě a býti zodpovědnými za své činy.

        

KONTAKTY

Základní škola K. J. Erbena a Mateřská škola Korálka MiletínNa Parkáni 107, 507 71 Miletín
telefon: 493 693 491
e-mail: info@zsmiletin.cz


PRO UČITELE