Exkurze za betlémy

Letošní prosincové počasí Vánoce příliš nepřipomíná, a tak celý druhý stupeň vyrazil nasát adventní atmosféru do muzea betlémů do Třebechovic. Sešli jsme se na nádraží v Hořicích a nastoupili do rezervovaného vagónu.

Jízdu vlakem si někteří opravdu užívali. Po příjezdu do Třebechovic nás čekala vlastivědná procházka městečkem. Vrch Oreb nás překvapil svou skromnou výškou, zato k náměstí nás dovedla ještě užší a delší ulička než ta miletínská. Většina žáků si krátila čas zbývající do začátku objednané prohlídky vyplňováním pracovních listů. Zejména početní úlohy působily potíže, i tak se několik skupinek k výsledku dobralo, anebo byli velmi blízko. Abyste mohli dopočítat to, co jste ve středu nestihli, podívejte se na zadání, je mezi obrázky.

Pak nás čekal už hlavní program – Třebechovické muzeum betlémů s hlavní atrakcí, Proboštovým betlémem. Ten i řadu dalších obdivovali žáci umělecky i technicky založení. Na závěr proběhl nákup betlémských suvenýrů a vyrazili jsme na vlak. Sedmáci si cestu ještě prodloužili o vánoční trhy v Hradci Králové, my ostatní jeli rovnou do Hořic. Akce se vydařila, věříme, že se i líbila. Mrzí nás jediné, že se nezúčastnilo více žáků.