Vánoční dílny v miletínské škole

Nastal adventní čas a učitelé základní školy vymysleli, že uskuteční 3.12.2019 od 15.00 -18.00 vánoční dílny nejen pro děti, ale také i pro rodiče.

V prostorách školní jídelny, školní dílny a učebny 2.třídy se vytvořila jednotlivá pracoviště, kde pod vedením pedagogů si žáci společně s rodiči mohli vyrobit předměty, které měly nádech vánoční tematiky – svícínky, hvězdičky, vánoční stromečky z kartonu, nebo svůj výrobek mohou někomu darovat pod stromeček o Vánocích, např. pečený čaj, lapače snů, tzv. placky s vlastními motivy nebo předkreslenými předlohami aj.

Vánoční atmosféru dovytvářela dvě stanoviště : kavárna, kde se účastníci vánočních dílen mohli občerstvit ( dospělí kávou, žáci čajem), a vánoční cukrárna, ve které například nikdo neodolal vynikajícímu závinu z „dílny“ kuchařek školní jídelny a dobrotám, které připravili žáci 8.třídy.

Cílem této akce bylo, abychom se v adventním čase zastavili, vzájemně spolupracovali a popovídali si v pomyslném trojlístku: rodiče – učitelé – žáci.

Děkujeme všem, kteří se účastnili vánočních dílen. Krásné Vánoce!