Coolinářská soutěž

„I letos jsme pro vás připravili celostátní kuchařskou soutěž Finále Zdravé 5, která je vyvrcholením celoročních aktivit v oblasti správné výživy, nákupu i přípravy svačin. Jako v přechozích ročnících se snažíme motivovat děti, aby jídlo připravovaly i jedly s láskou, dělaly radost těm, kterým občerstvení připraví a užívaly si tak společně strávené okamžiky. Porota bude kromě nápaditého a správně vyváženého receptu hodnotit také myšlenku obdarování!”

Tak to byla výzva pro naše osmáky!!! Už několik měsíců se v rámci předmětu pracovních činností věnujeme vaření. Zkusili jsme si připravovat pokrmy z brambor a zeleniny, masa. obilovin atd. Když přišla nabídka soutěže o zdravou svačinu, tak někteří měli jasno hned. Podle kritérií soutěže se pečlivě připravili na předkolo (taková malá školní soutěž). V tomto předkole se nám předvedly 3 týmy. Vynikající zdravé svačinky ochutnali zástupci učitelského sboru s několika dalšími zaměstnanci školy, kteří pak tajně hlasovali o nejchutnější a nejoriginálnější zdravou svačinu. Připravit pouze svačinu však nestačilo. K přihlášce do celostátního kola patří i tzv. “papírování” a to splnily pouze týmy dva: Amigos a Papriky.

Fanděte našim miletínským týmům a podpořte je ve veřejném hlasování na: https://www.zdrava5.cz/kucharska-soutez/finále, kde bude začátkem dubna spuštěno hlasování.