UDÁLOSTI ·   NOVINKY ·   +420 493 693 491
  KONTAKTY ·   PRO UČITELE

Velké vítězství

 

 

18. září se v Liberci konal 5. ročník celostátní soutěže Oděv a textil Liberec 2018. Před dvěma lety se této soutěže zúčastnil kolektiv dívek výtvarného kroužku naší školy. Děvčata tenkrát slavila velký úspěch, protože se v této soutěži umístila v kategorii Základních škol na prvním místě.

V minulém školním roce v květnu přišel opět zvací dopis do této soutěže. Starší dívky to braly jako samozřejmou věc a ihned se jim začaly hlavou honit nápady na novou kolekci. Byla to nová výzva! A nejen pro děvčata, ale i pro mě. Proč nepřihlásit i kolektiv výtvarného kroužku mladších děvčat? Začala tedy usilovná práce na všech stranách.

A najednou bylo září a děvčata mohla předvést v aule Technické univerzity v Liberci šaty, které si sama navrhla a pomocí maminek, tetiček a paních učitelek ušila, domalovala a dotvořila.

Skupinka mladších dívek se na molo uvedla těmito slovy: Vesmír. Je krásná letní noc. Ticho. Oči nočního chodce přitáhne hvězdná obloha. Co je za ní? Nekonečný vesmír se svými planetami, hvězdami, mléčnou dráhou a hlavně velkým tajemstvím. Skupina výtvarného kroužku z miletínské základní školy vám představí svými malbami na šatech svou představu nekonečného Vesmíru. Za tuto kolekci byla odbornou porotou ohodnocena stříbrným – druhým místem!

Starší děvčata, která svoji kolekci nazvala Cesta kolem světa, se uvedla slovy: Představte si, že letíte v nafukovacím balónu. Kolem Vás je ticho a svěží vánek hladí Vaše tváře. Skupina dívek z výtvarného kroužku Základní školy v Miletíně si tuto cestu imaginárně prožila. Proletěla nad vyprahlou pouští, ochladila se na severním pólu, smočila se v azurově modrém oceánu, prodrala se panenskou džunglí a v poslední etapě své cesty nahlédla do našeho civilizačního prostředí – do velkoměsta. Tato kolekce oslnila odbornou porotu natolik, že se umístila na prvním – zlatém místě!

A to nebylo vše, protože 1. místo za kresbu „Móda kosmického věku“ vyhrála ve své kategorii Dorotka Pourová ze 6. třídy.

Všechny tři ceny jsou velkým úspěchem a všem zúčastněným patří velká gratulace a pochvala.

Bc. Markéta Fojtíková

 

NAŠE ŠKOLA

Žáky se snažíme vybavit znalostmi, dovednostmi a postoji, které jim pomohou orientovat se ve světě a býti zodpovědnými za své činy.

        

KONTAKTY

Základní škola K. J. Erbena a Mateřská škola Korálka MiletínNa Parkáni 107, 507 71 Miletín
telefon: 493 693 491
e-mail: info@zsmiletin.cz


PRO UČITELE